Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Podstawy prawoznawstwa i logiki prawniczej [10-PPLP-pe1-s] Semestr zimowy 2018/2019
Ćwiczenia, grupa nr 1
Moodle ID: 286435_1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Podstawy prawoznawstwa i logiki prawniczej [10-PPLP-pe1-s]
Zajęcia: Semestr zimowy 2018/2019 [2018/SZ] (zakończony)
Ćwiczenia [CW], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
co drugi poniedziałek (nieparzyste), 16:00 - 17:30
sala gamma
Collegium Iuridicum Novum jaki jest adres?
Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (nieparzyste)" odbywają się w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (parzyste)" odbywają się w drugim tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Jeśli zajęcia wypadają w dniu wolnym, to nie odbywają się, natomiast nie ma to wpływu na terminy kolejnych zajęć - odbędą się one dwa tygodnie później.
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 44
Limit miejsc: (brak danych)
Prowadzący: Piotr Zwierzykowski
Literatura:

Listę materiałów na zajęcia (w tym lektur) załącza się do pisemnej wersji sylabusa, przekazywanej studentom drogą mailową (USOS) i omawianej na zajęciach organizacyjnych.

Metody i kryteria oceniania:

1. Obecność na zajęciach

Obecność na zajęciach jest obowiązkowa.

Prowadzący może sprawdzać obecność tak regularnie, jak incydentalnie (w tym również − wyrywkowo).

Druga i kolejne nieobecności wymagają usprawiedliwienia oraz skutkują obowiązkiem zaliczenia materiału omawianego na opuszczonych zajęciach w trybie i terminie wskazanym przez prowadzącego.

Stwierdzenie przez prowadzącego braku albo nienależytego, jego zdaniem, usprawiedliwienia nieobecności na co najmniej dwóch zajęciach stanowi wystarczającą podstawę do odmowy zaliczenia ćwiczeń.

2. Aktywność

Ocena aktywności (także w zakresie frekwencji) na zajęciach może być uwzględniona: (1) na kolokwium; oraz (2) przy ustalaniu oceny końcowej – w tym drugim przypadku wyłącznie na korzyść studenta.

3. Kartkówki

Kartkówki mogą być zarówno zapowiadane, jak i niezapowiadane.

W razie nieobecności na zajęciach, na których przeprowadzono zapowiadaną kartkówkę, student może zostać zobowiązany do jej napisania w innym, wyznaczonym przez prowadzącego terminie.

Wynik kartkówki może być brany pod uwagę przy ocenie aktywności studenta.

4. Pierwszy test zaliczeniowy

Pierwszy (I) pisemny test zaliczeniowy składa się z kilkudziestu (kilkunastu) pytań-zadań z jedną prawidłową odpowiedzią.

Do I testu zaliczeniowego dopuszcza się studenta spełniającego wymagania wstępne udziału w ćwiczeniach − w grupie testowej wskazanej przez prowadzącego.

Dokładne terminy (podział na grupy testowe) i zakres I testu prowadzący podaje studentom z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Do zdobycia z I testu: 40 punktów.

5. Drugi i trzeci test zaliczeniowy

Drugi (II) pisemny test zaliczeniowy składa się z kilkudziestu (kilkunastu) pytań-zadań dopuszczających jedną prawidłową odpowiedź.

Do II testu zaliczeniowego dopuszcza się studenta (w grupie testowej wskazanej przez prowadzącego), który: (1) został dopuszczony i przystąpił do I testu, lecz nie uzyskał liczby punktów umożliwiającej zaliczenie ćwiczeń; (2) został dopuszczony, lecz nie przystąpił do I testu z jakiejkolwiek przyczyny.

Dokładny termin i zakres II testu prowadzący podaje studentom z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, natomiast podział na grupy testowe − najpóźniej na tydzień przed nim.

Do zdobycia z II testu: 40 punktów.

Punkty z testów nie sumują się.

Na trzecim (III) teście obowiązują reguły II testu.

6. Zaliczenie i ocena końcowa

Zaliczenie ćwiczeń wymaga uzyskania min. 20 punktów z I, II albo III testu zaliczeniowego.

Punkty z I testu przelicza się na ocenę końcową według skali: <20 − 2 (niedostateczny − „nie zaliczono”); od 20 – 3 (dostateczny); od 22 – 3+ (dostateczny plus); od 26 – 4 (dobry); od 28 – 4+ (dobry plus); od 30 – 5 (bardzo dobry).

Punkty z II testu przelicza się na ocenę końcową według skali: <20 − 2 (niedostateczny − „nie zaliczono”); od 20 – 3 (dostateczny); od 24 – 3+ (dostateczny plus); od 30 – 4 (dobry); od 32 – 4+ (dobry plus); od 34 – 5 (bardzo dobry).

Punkty z III testu przelicza się na ocenę końcową według skali: <20 − 2 (niedostateczny − „nie zaliczono”); od 20 – 3 (dostateczny); od 28 – 3+ (dostateczny plus); od 34 – 4 (dobry); od 36 – 4+ (dobry plus); od 38 – 5 (bardzo dobry).

Prowadzący może przyznać wyższą ocenę, niż wynikająca z liczby punktów zdobytych przez studenta z testu, mając na względzie ocenę jego aktywności na zajęciach.

Niezaliczenie żadnego testu w wyznaczonych przez prowadzącego terminach zamyka drogę do uzyskania zaliczenia, o ile nie wynika ze względów uznanych przez prowadzącego za nadzwyczajne.

Uwagi:

Grupa A - Grupa 16 i połowa grupy 15

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
ul. Wieniawskiego 1
61-712 Poznań
tel: +48 61 829 4000
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)