Uprawnienia zawodowe: |
Absolwent komunikacji europejskiej posiada ugruntowaną wiedzę z dziedziny nauk humanistycznych w zakresie nauki o kulturze i religii, ze szczególnym uwzględnieniem nauk o komunikacji międzyludzkiej, języku, funkcjonowaniu mediów tradycyjnych oraz Internetu. Rozumie zasady działania różnych instytucji życia publicznego, szczególnie ich uwarunkowania kulturowe oraz instytucjonalne.
W ramach specjalności kultura w mediach, absolwent zdobył wiedzę i umiejętności w zakresie analizy i interpretacji zjawisk kulturowych oraz ich reprezentacji w mediach. Potrafi krytycznie oceniać treści medialne, zrozumieć ich wpływ na odbiorców oraz skutecznie korzystać z różnorodnych form komunikacji medialnej.
Absolwent komunikacji europejskiej posiada umiejętność praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Potrafi budować efektywne relacje interpersonalne, umiejętnie wykorzystuje w tym celu najnowsze narzędzia komunikacyjne. Dzięki otwartemu, interdyscyplinarnemu kształceniu posiada kompetencje do pracy w zespołach kreatywnych, do zarządzania tymi zespołami oraz ich tworzenia (np. start-up). Posiada także kompetencje, ułatwiające budowanie efektywnych relacji interpersonalnych w kontaktach bezpośrednich i medialnych, w sytuacji prywatnej i zawodowej, w środowiskach zróżnicowanych kulturowo. Umiejętności w zakresie budowania dialogu interkulturowego pozwalają absolwentowi podjąć pracę w instytucjach publicznych oraz w firmach, w których problem komunikacji kulturowej jest istotny. Zdobyta wiedza umożliwia mu znalezienie pracy w instytucjach kultury, mediach internetowych i tradycyjnych oraz w agencjach marketingowych i Public Relations. Przygotowuje go także do wykonywania najnowszych zawodów wygenerowanych w przestrzeni medialnej (bloger, influencer, kreator aplikacji, itp.). Zdobyte w czasie studiów wiedza, umiejętności, kompetencje pozwalają mu zrozumieć dynamicznie zmieniający się globalny rynek pracy i znaleźć satysfakcjonującą pracę. Absolwent studiów magisterskich jest gotów do podjęcia studiów III stopnia oraz do nieustannego uczenia się, zyskując podstawy wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędne w dalszym rozwoju intelektualnym i naukowym.
|