Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Prawoznawstwo [10-PZ-12-pj-n] Semestr zimowy 2018/2019
Ćwiczenia, grupa nr 3
Moodle ID: 284996_3

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Prawoznawstwo [10-PZ-12-pj-n]
Zajęcia: Semestr zimowy 2018/2019 [2018/SZ] (zakończony)
Ćwiczenia [CW], grupa nr 3 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każda sobota, 17:15 - 19:30
sala Auditorium Maximum
Collegium Iuridicum Novum jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 82
Limit miejsc: 85
Prowadzący: Piotr Zwierzykowski
Literatura:

Listę materiałów na zajęcia (w tym lektur) załącza się do pisemnego sylabusa, przekazywanego studentom drogą mailową (USOS) i omawianego na zajęciach organizacyjnych.

Zakres tematów:

Przedmiot pełni w pierwszym rzędzie rolę służebną wobec innych dyscyplin dydaktycznych, umożliwiając studentom przyswojenie zasadniczej siatki pojęciowej oraz podstawowych prawniczych metod − zwłaszcza wykładni tekstu prawnego.

Istotnym zadaniem ćwiczeń jest ponadto wyrabianie u studentów prawidłowych nawyków w posługiwaniu się językiem prawniczym oraz biegłości w korzystaniu z tekstów prawnych i innych źródeł poznania prawa.

Tematyka ćwiczeń odpowiada − w zarysie − zagadnieniom uwzględnionym w podręczniku prof. S. Wronkowskiej: Podstawowe pojęcia prawa i prawoznawstwa.

Metody i kryteria oceniania:

1. Obecność na zajęciach merytorycznych

Obecność na zajęciach jest obowiązkowa.

Prowadzący może sprawdzać obecność tak regularnie, jak incydentalnie (w tym również − wyrywkowo).

Frekwencja na zajęciach może wpływać na ocenę aktywności studenta, natomiast nie stanowi samodzielnej podstawy zaliczenia (niezaliczenia) ćwiczeń.

2. Aktywność

Ocena aktywności (także w zakresie frekwencji) na zajęciach może być uwzględniona: (1) przy ustalaniu oceny końcowej na podstawie testów – w tym wypadku wyłącznie na korzyść studenta; oraz (2) na kolokwium.

3. Pierwszy test zaliczeniowy

Pierwszy (I) pisemny test zaliczeniowy składa się z kilkudziestu (kilkudziesięciu) pytań-zadań z co najmniej jedną prawidłową odpowiedzią.

Do I testu zaliczeniowego dopuszcza się studenta spełniającego wymagania wstępne udziału w ćwiczeniach − w grupie testowej wskazanej przez prowadzącego.

Dokładne terminy (podział na grupy testowe) i zakres I testu prowadzący podaje studentom z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Do zdobycia z I testu: 100 punktów.

4. Drugi test zaliczeniowy

Drugi (II) pisemny test zaliczeniowy składa się z kilkudziestu (kilkunastu) pytań-zadań z co najmniej jedną prawidłową odpowiedzią.

Do II testu zaliczeniowego dopuszcza się studenta (w grupie testowej wskazanej przez prowadzącego), który: (1) został dopuszczony i przystąpił do I testu, lecz nie uzyskał liczby punktów umożliwiającej zaliczenie ćwiczeń; (2) został dopuszczony, lecz nie przystąpił do I testu z jakiejkolwiek przyczyny.

Dokładny termin (podział na grupy testowe) i zakres II testu prowadzący podaje studentom z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Do zdobycia z II testu: 100 punktów.

Punkty z testów nie sumują się.

5. Kolokwium

Ustne kolokwium obejmuje pytania teoretyczne lub zadania praktyczne.

Do kolokwium dopuszcza się studenta, który: (1) został dopuszczony i przystąpił do jednego albo do obu testów zaliczeniowych, nie uzyskując na żadnym z nich liczby punktów umożliwiającej zaliczenie ćwiczeń; (2) został dopuszczony, lecz nie przystąpił do żadnego z testów zaliczeniowych z jakiejkolwiek przyczyny.

Termin i zakres kolokwium ustala (indywidualnie lub dla określonej grupy studentów) prowadzący, przy czym może się ono odbyć najwcześniej po upływie dwóch tygodni od dnia oficjalnego ogłoszenia przez prowadzącego wyników II testu.

Jeśli jednak student zgłasza się po wynik testu zaliczeniowego po dniu oficjalnego ogłoszenia wyników II testu, deklarując chęć przystąpienia do kolokwium, prowadzący może postanowić o jego natychmiastowym przeprowadzeniu.

Kolokwium ocenia się według klasycznej skali 2-5.

6. Zaliczenie i ocena końcowa

Zaliczenie ćwiczeń wymaga uzyskania min. 40 punktów z I albo II testu zaliczeniowego względnie zaliczenia kolokwium.

Punkty z I testu przelicza się na ocenę końcową według skali: <40 − 2 (niedostateczny − „nie zaliczono”); od 40 – 3 (dostateczny); od 50 – 3+ (dostateczny plus); od 60 – 4 (dobry); od 65 – 4+ (dobry plus); od 70 – 5 (bardzo dobry).

Punkty z II testu przelicza się na ocenę końcową według skali: <40 − 2 (niedostateczny − „nie zaliczono”); od 40 – 3 (dostateczny); od 60 – 3+ (dostateczny plus); od 70 – 4 (dobry); od 80 – 4+ (dobry plus); od 85 – 5 (bardzo dobry).

Prowadzący może przyznać wyższą ocenę końcową, niż wynikająca z liczby punktów zdobytych przez studenta z testu, mając na względzie ocenę jego aktywności na zajęciach.

Wynik kolokwium ostatecznie rozstrzyga o zaliczeniu bądź niezaliczeniu ćwiczeń.

Nieprzystąpienie do kolokwium w terminie wyznaczonym przez prowadzącego zamyka drogę do uzyskania zaliczenia, o ile nie zostanie przez niego uznane za usprawiedliwione.

Uwagi:

sob. 17.15

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
ul. Wieniawskiego 1
61-712 Poznań
tel: +48 61 829 4000
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)