Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
programy studiów - pomoc

filologia angielska, specjalność język angielski i komunikacja międzykulturowa w Europie, studia w j. angielskim (prow. wspól. Viadrina (Słubice), UAM)

Informacje o programie studiów

  Kod: DUx-AK
  Nazwa: filologia angielska, specjalność język angielski i komunikacja międzykulturowa w Europie, studia w j. angielskim (prow. wspól. Viadrina (Słubice), UAM)
  Tryb studiów: stacjonarne
  Rodzaj studiów: studia drugiego stopnia
  Czas trwania: 2 lata
Kierunki: filologia angielska
filologia angielska język angielski i komunikacja międzykulturowa w Europie
Kierunki do
wyboru:
(brak)
Jednostki: Wydział Anglistyki (od 1961/1962) [ inne programy w tej jednostce ]
Collegium Polonicum w Słubicach (od 1961/1962) [ inne programy w tej jednostce ]
Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

Główny tok nauczania

rok 1, specjalność język angielski i komunikacja międzykulturowa w Europie
rok 2, specjalność język angielski i komunikacja międzykulturowa w Europie

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

Szczegółowe zasady przyjęć na dany kierunek studiów określa Uchwała Senatu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w sprawie warunków i trybów rekrutacji na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Możliwe do uzyskania certyfikaty: Magisterium na kierunku filologia angielska, specjalność język angielski i komunikacja międzykulturowa w Europie
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent filologii angielskiej, specjalności - język angielski i komunikacja międzykulturowa w Europie - zdobył wiedzę jak rozumieć oraz analizować procesy komunikacyjne we współczesnej Europie. Został zaznajomiony z zagadnieniami dotyczącymi zakresu kultury europejskiej, historii integracji europejskiej, współczesnego społeczeństwa europejskiego oraz instytucji europejskich. Posiadł również znajomość zagadnień z zakresu kultury, społeczeństw, procesów integracji, polityk i instytucji UE, która przygotowała go do pracy na rynku europejskim (np. w mediach, sektorze wydawniczym, instytucjach pozarządowych, kulturalnych, społecznych, międzynarodowych oraz w sektorze usług wymagających zaawansowanej znajomości języka angielskiego i kultury europejskiej). Dzięki uczestniczeniu w zajęciach prowadzonych wyłącznie w jęz. angielskim absolwent ww. specjalności biegle posługuje się tym językiem.

Dalsze studia:

Studia doktoranckie, studia podyplomowe